FlexiPower Group » Systemy solarne dom rodzinny

Promienie słoneczne
to najpotężniejsze
odnawialne źródło energii
na naszej planecie.

Słońce jest cudem.
Naturalnie.

W ciągu godziny dociera do nas tak dużo światła, że cała populacja Świata mogłaby czerpać z niego korzyści przez cały rok. Dla nas oznacza to darmową i nieograniczoną moc wytwarzania energii – a przy tym najbardziej ekologiczną.

dom-solarne-section
filozofia-ico

Filozofia i ekologia.

Niewielki krok ku zmianom to wielki skok w przyszłość. Postanowiliśmy żyć bardziej ekologicznie z pozytywnym skutkiem dla środowiska, jak i naszego portfela. Przydomowe systemy pozyskiwania energii ze słońca już dawno przestały być nowinką.

Zaprosiliśmy do naszego domu fachowca w celu wykonania audytu energetycznego. Rokowania były obiecujące. Usunięcie mostków energetycznych – czyli uszczelnienie okien i dachu w celu zatrzymania uciekającego na zewnątrz ciepła – wymagało niewielkich nakładów finansowych. Czas między złożeniem zamówienia, a montażem instalacji był krótki – pierwszego dnia podpisaliśmy umowę, następnego cieszyliśmy się nowym etapem życia, czerpiąc energię
z natury.

Więcej za mniej.

Dotychczas nasz bojler generował średnio 13% wysokości rachunków za prąd. Zamieniliśmy tę pechową liczbą na szczęśliwe i realne zredukowanie kosztów zaopatrzenia domu
w ciepłą wodę do 75%.

Nasze rachunki za podgrzewanie wody zmniejszyły się średnio o 60% w skali roku, natomiast zwrot inwestycji nastąpi już po
7 latach użytkowania. Przed nami długie lata korzystania z dobrodziejstwa słońca – żywotność naszego systemu solarnego szacowana jest na minimum 25 lat.

wiecej-ico

Myślimy ciepło i matematycznie.

Zdążyliśmy zapomnieć o wysokich rachunkach za podgrzewanie wody.  Mamy jej teraz całe mnóstwo – każdego dnia nawet do 300 litrów, co można przeliczyć na:

domrodz-ico2

3

Długie kąpiele
w wannie

domrodz-ico1

4

Cykle prania
w pralce

domrodz-ico3

10

Kąpieli pod
prysznicem

domrodz-ico4

7

Ręcznych umyć
naczyń

ctopnie-ico

99,9 stopni
Celsjusza.

Możemy podgrzać wodę do temperatury wrzenia, ale z tego nie korzystamy.
Układ zabezpieczeń ogranicza uzyskane
ciepło do ok. 70 stopni

Pory roku.

W okresie późnej jesieni i wczesnej wiosny podgrzewamy wodę w krytym basenie ciepłem generowanym przez panele solarne – pozyskują energię ze słońca również w pochmurne dni, dzięki czemu nasz dom nie musi pozostawać w ciągłym nasłonecznieniu. Instalacja magazynuje energię na później, więc nie jest bezużyteczna. Jest za to wygodna, bo bezobsługowa. Możemy też spokojnie udać się na urlop – pakujemy walizki, włączamy tryb wakacyjny i wyjeżdżamy – to takie proste.

pory-roku-ico
dom-solarne-section2

Sprawdź ceny naszych produktów,
przejrzyj karty katalogowe.

Porozmawiajmy

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszych usług i produktów, skontaktuj się z nami!